GMINNA  BIBLIOTEKA  PUBLICZNA
W  PILCHOWICACH

44-145 Pilchowice  ul. Świerczewskiego  1
Tel.: (032) 235-62-86 
POWRÓT DO AKTUALNOŚCIWERSJA [PDF] TUTAJ


Dziś 1.06.2020r. serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na małą niespodziankę, która już o godz. 13.00 na naszym facebooku.
Urząd Gminy Pilchowice informuje, że Fundacja Partycypacji
Społecznej zamierza zorganizować kolejny darmowy cykl szkoleń
z obsługi komputera.
Serdecznie Zapraszamy.Poznaliśmy wyniki badań czytelniczych za rok 2019.
Jak wynika z raportu Biblioteki Narodowej w 2019 roku można było zauważyć pierwszy od 2014 zauważalny wzrost czytelnictwa w Polsce wynoszący 2%.
39% Polaków zadeklarowało przeczytanie przynajmniej jednej książki.
W rankingu najpopularniejszych autorów zwyciężył Remigiusz Mróz, drugie miejsce zajęła Olga Tokarczuk, a trzecie Stephen King.

Więcej informacji na stronach:

https://www.bn.org.pl/download/document/1587585168.pdf

http://wielki-czlowiek.pl/wzrost-czytelnictwa-w-polsce-o-2/

Ważny Komunikat

Szanowni Państwo,


zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów, w ramach działań profilaktycznych, związanych z koronawirusem, od 12 do 25 marca ZAWIESZA SIĘ funkcjonowanie szkół i przedszkoli działających na terenie naszej gminy.

W dniach 12 i 13 marca nie będzie zajęć dydaktyczno-wychowawczych, a jedynie opiekuńcze, przy czym zwracam się do Państwa z apelem, by korzystać z tej opieki wyłącznie w sytuacjach wyjątkowych.

Od poniedziałku, 16 marca wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół.

Nabór do szkół i przedszkoli na 2020/2021 będzie realizowany w dotychczasowej formie. Wnioski będą przyjmowane w godzinach 8.00 – 15.00 w poszczególnych placówkach.
______________

Ponadto, w ramach profilaktyki, podjąłem decyzję, że od 12 marca do odwołania ZAWIESZA SIĘ działalność:
• Gminnego Ośrodka Kultury w Pilchowicach – telefon 32 230 44 99, gok@pilchowice.pl
• Gminnej Biblioteki Publicznej w Pilchowicach
- telefon 32 235 62 86, gbp@pilchowice.pl
W przypadku konieczności kontaktu z tymi instytucjami prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
_______________

W związku z zaistniałą sytuacją zwracam się również do Państwa z gorącą prośbą o ograniczenie do niezbędnego minimum osobistych wizyt w:
• Urzędzie Gminy w Pilchowicach – telefon 32 235 65 21, ug@pilchowice.pl
• Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pilchowicach – telefon 32 332 71 62, kierownik.ops@pilchowice.pl
• Pilchowickim Przedsiębiorstwie Komunalnym Spółka z o.o. – telefon 32 332 71 58, ppk@pilchowice.pl

Instytucje te funkcjonują w dotychczasowym trybie, jednak w ramach działań zapobiegawczych, jeśli tylko jest możliwość załatwienia sprawy poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy, to proszę o wybór tego właśnie sposobu.
_______________

Jednocześnie zwracam się z prośbą do wszystkich organizacji społecznych i stowarzyszeń, by w ramach działań profilaktycznych związanych z pojawieniem się w naszym kraju koronawirusa, powstrzymać się od organizacji wszelkich spotkań i wydarzeń, podczas których mogłyby wstąpić niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się wirusa.

Drodzy Państwo,

zapewniam, że w chwili obecnej na terenie naszej gminy nie odnotowano żadnego zachorowania. Zaproponowane przez nas działania mają charakter profilaktyczny.


Maciej Gogulla
wójt gminy Pilchowice


Informujemy, że zawiesza się do odwołania realizację wszystkich aktywności organizowanych przez GBP w Pilchowicach (spotkań, zajęć, konkursów)
Formularz zgłoszenia dla dorosłych


Formularz zgłoszenia dla dzieci


Regulamin Konkursu


Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie pt.: " Czytanie na dywanie". Zapraszamy dzieci w wieku 0-3 lat wraz z opiekunami. Termin pierwszego spotkania to 20.02.2020 r., godz. 16.00, biblioteka w Wilczy. Zapisy pod numerem tel. 32 239 71 47 lub osobiście w placówce GBP w Wilczy. Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty są bezpłatne.

Informujemy, że już od 04.02.2020 biblioteka w Żernicy będzie czynna w każdy wtorek od godziny 9.00 do 17.00. Godziny praca biblioteki w pozostałe dni nie ulegną zmianie.
Serdecznie zapraszamyZ przyjemnością informujemy, że konkurs na "NAJPIĘKNIEJSZE ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE" został rozstrzygnięty.
Oto lista zwycięzców:
W kategorii:
a) Dzieci do lat 6
1. miejsce - Weronika Gillner
2. miejsce - Karolina Krawczyk
b) Dzieci od 7 do 12 lat
1. Igor Citkowski
2. Karolina Nastulla
3. Agata Sorowka
c) Młodzież od 13 do 17 lat
1. Roksana Grajcke
2. Aleksandra Radomska
d) Dorośli
1. Agnieszka Niestrój
2. Izabela Jonda
3. Anna Strzelczyk
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
Niezwykły dzień = Niezwykli ludzie, a może właśnie zwykli?! naładowani pozytywną energią, miłością, empatią - WOLONTARIUSZE bo o nich mowa. Dziś z okazji Waszego święta GBP w Pilchowicach oraz uczniowie kl. III b wraz z wych. p.Elżbietą Kozobucką z ZSP w Żernicy przygotowali prace aby podziękować za to że byli, są i będą - JESTEŚCIE WSPANIALI. Uczniowie nie zapomnieli również o chorych z Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach dla nich dzieci przygotowały piękne kartki Bożonarodzeniowe życząc spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Formularz zgłoszenia dla dorosłych


Formularz zgłoszenia dla dzieci


Regulamin Konkursu


Ruszyła akcja Fundacji "Pomaganie Łączy Ludzi". Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy do wsparcia i udziału. Szczegóły na plakacie oraz w placówkach bibliotecznych.Gminna Biblioteka Publiczna w Pilchowicach filia w Nieborowicach serdecznie zaprasza wszystkich miłośników książek do udziału w spotkaniach nowo powstającego Dyskusyjnego Klubu Książki. Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 listopada 2019r. o godz. 10.00 w bibliotece w Nieborowicach. Każdorazowo tematem spotkania będzie inna książka. Jej omawianiu towarzyszyć będzie otwarta i serdeczna atmosfera, a nierzadko również kawa i coś słodkiego.Aby dołączyć do klubu nie trzeba się zapisać, nie trzeba prowadzić poważnych dyskusji, ani znać się na literaturze. Wystarczy lubić czytać i rozmawiać o lekturze. Celem Klubu jest kreowanie mody na czytanie oraz integracja środowiska lokalnego skupionego wokół biblioteki. Dyskusyjny Klub Książki to również dostęp do najświeższych i najciekawszych pozycji książkowych. DKK tworzą czytelnicy, których łączy pasja do czytania i poznawania nowych książek. Klubowicze będą się spotykać żeby dyskutować o wcześniej wybranej i przeczytanej pozycji książkowej.Zapraszamy na kolejne warsztaty dla najmłodszych dzieci. 13 listopada godzina 16.00. Zapisy w bibliotece w Wilczy lub pod numerem telefonu 32 239 71 47. Szczegóły na plakacie.Ruszyła akcja " Światełko dla Lwowa". Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy do wsparcia i udziału. Szczegóły na plakacie oraz w placówkach bibliotecznych.Biblioteka przystąpiła do kolejnego etapu akcji prowadzonej przez Instytut Książki „ Mała Książka- Wielki Człowiek”. Zapraszamy dzieci z roczników 2013-2016 do odwiedzenia biblioteki i odebrania wyprawki czytelniczej. Szczegóły w placówkach bibliotecznych gminy Pilchowice.Serdecznie zapraszamy do głosowania na Gminna Bibliotekę Publiczną w Pilchowicach.Z prac plastycznych wykonanych podczas obchodów Gminnego Dnia Dziecka powstała wyjątkowa księga relacjonująca tamte wydarzenia.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom.Już jutro Gminny Dzień Dziecka. Zapraszamy wszystkie dzieci do naszego stanowiska. Razem będziemy tworzyć kolejną księgę relacjonującą wydarzenia z tego wyjątkowego dnia.Pierwszą księgę, która powstała w ubiegłym roku można podziwiać na naszej stronie, fb oraz w placówce GBP w Pilchowicach.

Dyrektor oraz pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Pilchowicach składają najserdeczniejsze podziękowania dzieciom wraz z wychowawczyniami z Publicznego Przedszkola z Wilczy za przygotowanie przepięknego przedstawienia z okazji Dnia Bibliotekarza. Dziękujemy za pamięć !!! Relacja z uroczystości w poniższym linku:
LINK (kliknij i zobacz)Dnia 18 maja 2019 roku w Domu Kultury w Wilczy odbył się Turniej FIFA19 dla dzieci i młodzieży do lat osiemnastu. Każdy z zawodników reprezentował wysoki poziom. Uczestnicy zmagali się w standardowych rozgrywkach o pierwsze, drugie i trzecie miejsce, oraz w dodatkowej jako król strzelców.
Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
I miejsce Wojtek Wieczorek,
II miejsce - Robert Latoska,
III miejsce - Olaf Rzeszutek,
IV miejsce Wojciech Skwara.
Królem strzelców został Wojtek Wieczorek.
Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne edycje.

"Turniej FIFA19" (kliknij i zobacz)


Regulamin Konkursu

Formularz zgłoszeniowy dla dzieci i młodzieży

Formularz zgłoszeniowy dla dorosłych
Życzenia BożonarodzenioweŻyczenia Bożonarodzeniowe
Plakat: książka na zimowe wieczory
Ogłoszenie
Konkurs najpiękniejsze życzenia

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Pilchowicach włączyła się do ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Instytut Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Każdy trzylatek, który wraz z rodzicami odwiedzi bibliotekę i zostanie do niej zapisany, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek.


Narodowe Czytanie 2018 w Gminie Pilchowice odbyło się w Pilchowicach w Sali Damrota 5. Tegoroczną lekturą było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W akcję Narodowego Czytania zaangażowali się przedstawiciele władz samorządowych, członkowie stowarzyszenia Pilchowiczanie Pilchowiczanom, mieszkańcy gminy oraz bibliotekarze. Jak co roku uczestnikom spotkania udzieliła się wyjątkowa atmosfera. Nie co dzień bowiem dzieło wybitnego klasyka jest publicznie czytane przez mieszkańców naszej gminy. Dla sympatyków literatury wydarzenie to wpisało się już na stałe w kalendarz wyjątkowych spotkań z twórczością klasyków polskich. Dziękujemy za zaangażowanie i już dzisiaj zapraszamy na Narodowe Czytanie za rok.

Fundacja Nowoczesna Polska zaprasza do odwiedzenia prowadzonej przez siebie biblioteki inernetowej WolneLektury.pl
Projekt Wolne LekturyW czasie dożynek w sołectwie Pilchowice dzieci wykonały prace plastyczne z których powstał dożynkowy pociąg. Wszystko widać na zdjęciach. Dożynkowy pociąg na początku zabawy i na końcu.
Zobacz zdjęcia(kliknij)

Klauzula Informacyjna RODOGminna Biblioteka Publiczna w Pilchowicach składa serdeczne podziękowania Publicznemu Przedszkolu w Wilczy a szczególnie grupie Muchomorków która z okazji „Dnia Bibliotekarza i Bibliotek”, pod kierunkiem pani Iwony Pietruchy przygotowała przepiękną inscenizację pt.: „Spotkanie bajek”.Lista laureatów konkursu na najlepsze życzenia wielkanocne(kliknij)Treść zwycięskich życzeń wielkanocnych(kliknij)Regulamin Konkursu
Formularz Zgłoszeniowy>
Regulamin konkursu


Formularz zgłoszeniowy
Regulamin konkursu


Formularz zgłoszeniowy


Plakat
Regulamin konkursu


Formularz zgłoszeniowy


Plakat
Regulamin konkursuZałączniki:
Program konferencji
Formularz zgłoszeniowy
Informacje o konferencji
Szczegóły konferencji


Festyn z okazji Dnia Dziecka. 29.05.2016r. Targowisko w Pilchowicach. Serdecznie zapraszamy !


Ferie zimowe z Biblioteką 2016 w ZS Pilchowice
REGULAMIN UCZESTNIKA ZAJĘĆ(kliknij) OŚWIADCZENIE(kliknij)


REGULAMIN KONKURSU RYSUNKOWEGO(kliknij)

Ogłoszenie


Gminna Biblioteka Publiczna w Pilchowicach prowadzi kursy komputerowe dla osób dorosłych. Do udziału w nich serdecznie zapraszamy zwłaszcza seniorów. Zajęcia prowadzone są w filii w Żernicy i Wilczy. Zapisy telefonicznie lub osobiście we wszystkich placówkach Gminnej Biblioteki Publicznej.